Debiut marki Genesis w Europie
Luksusowy sedan Genesis G80
10.05.2021

Debiut marki Genesis w Europie

Genesis - luksusowa marka Hyundaia pojawi się jeszcze latem 2021 roku na rynku europejskim. Koreański producent zadebiutuje dwoma modelami, które będą zdobywać klientów zainteresowanych segmentem premium. Na początek, po światowej premierze Auto Shanghai do Europy trafi luksusowy sedan Genesis G80 i SUV Genesis GV80.


Koreański producent rozpocznie sprzedaż samochodów klasy premium jeszcze latem tego roku dla klientów w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii. Początkowo będą to: luksusowy sedan Genesis G80 i SUV Genesis GV80 do których później dołączą modele G70 i GV70.

Hyundai Genesis
Genesis G 80


- Uważamy, że teraz jest właściwy czas na kolejny rozdział w historii naszej marki. Cieszymy się, że możemy wprowadzić tożsamość naszej marki i odrębną gamę luksusowych pojazdów do Europy - powiedział Jaehoon (Jay) Chang, globalny szef marki Genesis.

Z kolei Dominique Boesch, dyrektor zarządzający Genesis Motor Europe, wyraził zadowolenie, że marka Genesis może zaoferować regionowi tak szeroką gamę uznanych na całym świecie produktów. Zwłaszcza, że Genesis jest już dobrze znany ze swoich nienagannie wysokich standardów w zakresie projektowania, technologii, bezpieczeństwa i niezawodności.

Hyundai Genesis
Genesis G 80Dzięki jednemu przejrzystemu cennikowi dla wszystkich modeli i pięcioletniemu planowi opieki bez ukrytych dodatków wszystkie modele będą sprzedawane zarówno online, jak i za pośrednictwem Genesis Studios w Londynie, Monachium i Zurychu.
Producent zapowiada, że G80 będzie pierwszym w pełni elektrycznym modelem Genesis, który pojawi się w Europie. Następnie dołączą do niego dwa kolejne elektryczne model, co w sumie zapewni europejskim klientom wybór trzech bezemisyjnych aut Genesis w ciągu pierwszego roku obecności w Europie.