Cztery generacje Audi RS 6
Znak szczególny RS 6: Połączenie pionierskich osiągów i wyjątkowej, codziennej użytkowości
08.08.2022

Cztery generacje Audi RS 6

Od 20 lat ten samochód, jak żaden inny, ekscytuje zarówno Audi Sport GmbH, jak i fanów na całym świecie: cztery generacje Audi RS 6 ustanowiły standardy w klasie wyczynowych kombi o imponujących osiągach i wyjątkowej, codziennej użyteczności i praktyczności.


Debiutujący w roku 2002 samochód swój sukces zawdzięcza koncepcji podwójnego doładowania bi-turbo i napędowi na cztery koła quattro. W każdej z generacji RS 6 to stałe rozwiązania.

Audi
Podczas gdy w przypadku generacji C5, C6 i C7 model RS 6 dopiero przy bliższym przyjrzeniu się wyróżniał się jako pełen energii pojazd, C8 wywołuje inne wrażenie: nawet laicy od razu rozpoznają, że to nie jest zwykłe A6


Od samego początku model ten wyznacza standardy wśród swojej konkurencji. Zasada Vorprung Durch Technik - przewagi dzięki technice, obecna jest również w wielu innych rozwiązaniach technicznych, np. w postaci zawieszenia z systemem kontroli dynamiki jazdy Dynamic Ride Control, które od dawna wykorzystywane jest również w wielu innych modelach rodziny Audi RS.

Obecne Audi RS 6 Avant – dostępne teraz po raz pierwszy również w Stanach Zjednoczonych - to, dzięki swemu wyjątkowo szerokiemu nadwoziu, globalny lider rynku w swoim segmencie. (ms)