CUPRA Born VZ – „elektryk” o sportowych osiągach
Maksymalny zasięg auta wynosi do 570 km
04.06.2024

CUPRA Born VZ – „elektryk” o sportowych osiągach

CUPRA Born VZ to mocniejsza wersja elektrycznego modelu barcelońskiego producenta. Wchodzący w skład nazwy modelu skrót „VZ” pochodzi od hiszpańskiego „veloz”, co znaczy szybki i płynny, co idealnie opisuje tę wersję „elektryka”.

 


Jak informuje producent, dzięki mocy 240 kW i momencie obrotowym 545 Nm oraz ulepszonej geometrii zawieszenia, sportowemu układowi kierowniczemu i lepszemu wyczuciu hamowania, CUPRA Born VZ oferuje najwyższą jakość jazdy w swojej klasie. CUPRA Born VZ przyspiesza do 100 km/h już w 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna modelu wynosi 200 km/h.

CUPRA Born VZ (Foto: mat. prasowe)


Co równie ważne, tak duża wydajność wcale nie wiąże się z koniecznością ograniczenia efektywności samochodu. Maksymalny zasięg auta wynosi do 570 km, a udoskonalony pakiet akumulatorów oferuje 79 kWh pojemności netto (+2 kWh). CUPRA Born VZ może być z powodzeniem ładowana z domowej sieci elektrycznej prądem zmiennym o mocy 11 kW lub w punkcie szybkiego ładowania, wykorzystując w tym celu prąd stały o mocy 170 kW. Szybkie ładowanie akumulatora w modelu Born VZ od poziomu 10 do 80% pojemności jego pojemności trwa zaledwie 30 minut. (ms)