Citroen i Peugeot z wirtualnego salonu
Sprzedaż on-line jest kolejnym krokiem w cyfryzacji sprzedaży samochodów
24.05.2021

Citroen i Peugeot z wirtualnego salonu

Dzięki współpracy z PSA Finance Polska można już zamawiać on-line nowego Citroena i Peugeota oraz wybrać najlepszą formę finansowania - zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Oferta dotyczy samochodów dostępnych u dilerów, dzięki czemu można odebrać nowe auto wprost z salonu.


Uruchomienie sprzedaży on-line jest kolejnym krokiem w cyfryzacji sprzedaży samochodów i odpowiedzią na nowe trendy i potrzeby klientów. W czasie wychodzenia z pandemii COVID-19 to także zmniejszone ryzyko zakażenia - zarówno dla klientów, jak i dla pracowników sieci dilerskiej.
Oferta sprzedaży on-line dotyczy samochodów już wyprodukowanych i dostępnych w salonach marki Citroen i Peugeot.

Na stronach internetowych https://sklep.citroen.pl/ oraz https://sklep.peugeot.pl/ każdy może zamówić nowy samochód, a dzięki współpracy marki z PSA Finance Polska, wybrać również dogodny sposób finansowania, filtrując wyniki według wybranego kryterium, np. modelu, specyfikacji czy lokalizacji dilera. Strony zaprojektowano tak, by jak najbardziej ułatwić jej użytkownikom znalezienie interesującego ich auta w najbliższej dla nich lokalizacji, a także dobrać najlepszej metody finansowania.

W ramach sprzedaży on-line dostępna jest pełna gama modelowa samochodów Citroen, w tym także nowy Citroen C4 oraz napędzany silnikiem elektrycznym Citroen e-C4.
Podobnie gama modelowa Peugeota poza klasycznymi napędami spalinowymi oferuje samochody w pełni elektryczne (e-208, e-2008 lub hybrydowej) oraz hybrydowe (508 Hybrid, 508 SW Hybrid, 3008 Hybrid czy 3008 Hybrid4).

Peugeot
Promesa finansowania może zostać przyznana nawet już po kilku minutach. Klient jest zapraszany do salonu po odbiór samochodu i podpisanie ostatecznych dokumentów


Cały proces uzyskania finansowania odbywa się w pełni zdalnie, dzięki dostępnym na stronie formularzom, których skany wysłane również drogą elektroniczną są podstawą do udzielenia klientowi promesy finansowania przez PSA Finance. Jedynie finał zakupu, czyli podpisanie ostatecznych dokumentów i odbiór samochodu, odbywa się fizycznie w salonie sprzedaży.

Klienci kupujący samochód online mogą na każdym etapie zakupu skontaktować się z doradcami handlowymi marek Peugeot/Citroen za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej i innych narzędzi online, takich jak Skype, WhatsApp czy Messenger. Na każdy etapie transakcji można też odwiedzić autoryzowany salon marki i sfinalizować zakup samochodu. (ww)