Bosch Service - 100 lat doświadczenia w świecie i 30 lat praktyki w Polsce
W Polsce sieć serwisów samochodowych Bosch Service tworzy ponad 400 warsztatów
18.03.2021

Bosch Service - 100 lat doświadczenia w świecie i 30 lat praktyki w Polsce

Bosch Service obchodzi w tym roku 100 lat od uruchomienia w 1921 roku pierwszego warsztatu montażowo-naprawczego spółki Robert Bosch AG w Hamburgu. Przez lata wraz ze wzrostem liczby użytkowników samochodów, rósł również popyt na specjalistyczną wiedzę i usługi serwisowe. Obecnie Bosch Service, to największa na świecie sieć niezależnych warsztatów, która oferuje kierowcom szeroki zakres najnowocześniejszych usług, wyposażenia warsztatowego, części zamiennych i obsługi samochodów niezależnie od marki. W Polsce firma wykonuje od 30 lat kompleksowe usługi serwisowe w sieci warsztatów Bosch Service.

Firma Bosch słynie z innowacyjności w wielu branżach. Kierowcom w Polsce najczęściej kojarzy się z siecią serwisów samochodowych Bosch Service do której należy ponad 400 warsztatów.

- Zarządzanie współczesnym serwisem to zarządzanie poprzez system informatyczny i wskaźniki serwisowe pozwalające na monitorowanie wydajności pracy serwisów, rentowności poszczególnych usług, grup klientów, pojazdów – mówi Robert Dzierżanowski, kierownik ds. rozwoju koncepcji serwisowych Bosch.
- Dostęp do wiedzy, w tym wytycznych do optymalizacji procesów warsztatowych, a także ścisła współpraca pomiędzy firmą Bosch, a warsztatem przekłada się na poprawę kondycji finansowej serwisu – dodaje Dzierżanowski.

Robert Bosch AG
Robert Bosch, założyciel firmy, wcześnie dostrzegł potrzebę stworzenia sieci zrzeszającej warsztaty. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników samochodów, rósł również popyt na specjalistyczną wiedzę

100 lat współpracy na rynku globalnym

Jako członkowie globalnej sieci Bosch Service, warsztaty otrzymują wsparcie w postaci dostępu do najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki, efektywnej logistyki części zamiennych i działań marketingowych. Dzięki usługom informacyjnym i konsultingowym, a także najnowocześniejszej technice diagnostycznej Bosch, serwisy obsługują kompleksowo auta wszystkich marek. Połączenie szerokiego asortymentu oryginalnych części Bosch z wiedzą zdobytą w czasie renomowanych szkoleń w Centrum Szkoleniowym Bosch, pozwala oferować klientom usługi najwyższej jakości.

Bosch Service to obecnie największa na świecie sieć niezależnych warsztatów, zrzeszająca blisko 15 000 serwisów w 150 krajach. Dzięki 4202 zgłoszeniom patentowym w 2019 roku, Bosch jest jednym z głównych motorów innowacji w dziedzinie mobilności, co przynosi korzyści warsztatom sieci Bosch Service i ich klientom.
- Coraz więcej samochodów wyposażona jest w nowoczesne układy napędowe, zaawansowane systemy bezpieczeństwa, czy systemy informacyjno-rozrywkowe - mówi Paweł Hańczewski, dyrektor handlowy działu części samochodowych i wyposażenia warsztatowego Bosch.

Warsztaty Bosch Service regularnie zajmują czołowe pozycje w ankietach satysfakcji klientów i niezależnych testach, uzyskując w ocenach klientów średnią 4,4 gwiazdek na 5 możliwych.

Robert Bosch AG
Max Eisenmann & Co. z siedzibą w Hamburgu stał się w 1921 r. pierwszym oficjalnym warsztatem montażowo-naprawczym spółki Robert Bosch AG, dając początek nie tylko nowej usłudze Bosch, ale i historii globalnego sukcesu