Ekologiczne BMW
BMW Group zredukowała emisję na jeden wyprodukowany pojazd o ponad 70 procent
03.03.2021

Ekologiczne BMW

Koncern z Monachium potwierdził, że do produkcji swoich nowych modeli elektrycznych BMW iX oraz BMW i4 wykorzystuje produkowaną regionalnie ekologiczną energię elektryczną pochodzącą z elektrowni wodnych.


Już dziś BMW Group zaopatruje swoje zakłady produkcyjne na całym świecie wyłącznie w ekologiczną energię elektryczną.

- Nowością jest to, że w przyszłości zamierzamy również skupić się na regionalnych dostawcach z okolic naszych zakładów i bezpośrednio od nich kupować energię elektryczną wytwarzaną w sposób odnawialny - wyjaśnia Milan Nedeljković.

Ekologiczna energia elektryczna potrzebna do produkcji BMW iX oraz BMW i4 pochodzi z elektrowni wodnych Uppenborn-Isar położonych między Moosburgiem a Landshut oraz z elektrowni w Gersthofen i Rain na rzece Lech. Ilości energii elektrycznej uwzględniają również zapotrzebowanie na produkcję licznych komponentów do obu modeli elektrycznych w zakładach BMW Group w Landshut, Dingolfing i Berlinie.

BMW Group już od 2006 do 2019 roku zredukowała emisję na jeden wyprodukowany pojazd o ponad 70 procent.

Oprócz stosowania 100% ekologicznej energii elektrycznej od roku 2020 BMW Group inwestuje w optymalizację swojej efektywności energetycznej – i w tym celu wykorzystuje również możliwości, jakie daje cyfryzacja. Dzięki analizie danych BMW Group już teraz zwiększa wydajność swojej produkcji – na przykład poprzez minimalizację odrzutów materiału w produkcji karoserii lub poprzez predykcyjną konserwację maszyn. Oprócz znacznej redukcji BMW Group już w 2021 r. całkowicie zneutralizuje pozostałą emisję CO2 (zakres 1 + 2), stosując odpowiednie certyfikaty. (ww)