BMW M135i xDrive z mocnym brzmieniem
Auto rozpędza się do setki w 4,8 s i może jechać z maksymalną prędkością do 250 km/godz.
20.10.2021

BMW M135i xDrive z mocnym brzmieniem

BMW odświeżyło topową wersję M135i xDrive. Wyczynowa wersja serii 1 dla segmentu samochodów kompaktowych premium zyskała ulepszone elementy podwozia, co przełożyło się na lepsze osiągi i zużycie paliwa. Poprawiona ścieżka dźwiękowa pracy silnika sprawia, że wrażenia z jazdy są jeszcze bardziej efektowne.Potężna moc czterocylindrowej jednostki o mocy 306 KM z technologią BMW TwinPower Turbo pod maską BMW M135i xDrive jest teraz wykorzystywana efektywniej, aby zapewnić jeszcze lepszą dynamikę i wrażenia z jazdy. Auto rozpędza się do setki w 4,8 s i może jechać z maksymalną prędkością do 250 km/godz.

BMW

Wartości pochylenia przednich kół BMW M135i xDrive zostały zwiększone, aby zoptymalizować pochłanianie sił bocznych podczas pokonywania zakrętów. Nowy hydromount został dodatkowo wykorzystany do mocowania wahaczy przedniego zawieszenia, a mocowania wahaczy wzdłużnych i wahaczy na tylnej osi również zostały przeprojektowane. W tym samym czasie ponowną kalibrację przeszły układy sprężynowe i tłumiące.

BMW M135i xDrive dodatkowo korzysta z mechanicznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu na przedniej osi. Wbudowana w standardową, ośmiobiegową sportową skrzynię Steptronic, poprawia przyczepność i stabilność kierunkową, a także zwiększa zwinność i dynamikę pokonywania zakrętów. Dzięki współczynnikom blokowania wynoszącym 36 procent podczas przyspieszania i 26 procent podczas dobiegu, mechanizm różnicowy jest w stanie przenieść dodatkowy moment obrotowy na przednie koło z lepszą przyczepnością, gdy jest to wymagane.

BMW


Specjalnie zestrojony sportowy układ kierowniczy M i wyjątkowo mocne sportowe hamulce M można znaleźć również w standardowym wyposażeniu BMW M135i xDrive. Kompaktowy samochód sportowy opuszcza fabrykę na 18-calowych obręczach kół M ze stopów lekkich w standardzie, z opcjonalnymi 19-calowymi obręczami ze stopów lekkich dostępnymi w różnych wzorach.

Układ wydechowy z dwiema rurami wydechowymi ułatwia dostarczanie mocy z silnika dzięki zmniejszonemu ciśnieniu wstecznemu, jednocześnie tworząc charakterystyczny akompaniament akustyczny. Charakterystyczny dźwięk dociera również do wnętrza, gdzie jest wzmacniany przez głośniki systemu audio. Uruchomienie silnika generuje kompozycję dźwiękową stworzoną specjalnie dla tego modelu. Dodatkowo, auto zyskało nową paletę kolorów nadwozia, które teraz obejmują niemetalizowany kolor M Sao Paulo Yellow oraz lakiery metalizowane Frozen Orange i Frozen Pure Grey. (ww)