Bezpiecznie w salonach i serwisach Grupy PGD
Zespół audytorów TÜV SÜD Polska sprawdził ponad sto punktów dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa higienicznego klientów i pracowników we wszystkich oddziałach Grupy PGD
10.12.2020

Bezpiecznie w salonach i serwisach Grupy PGD

Grupa PGD poddała wszystkie swoje obiekty dealerskie audytom higienicznym przeprowadzonym przez jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Polska. We wszystkich salonach i serwisach audyty zakończyły się wynikami pozytywnymi.


Dilerzy mocno odczuli spadek wizyt w salonach, a nawet w serwisach, jaki wystąpił podczas pierwszej fali pandemii. I chociaż od tamtego czasu wszyscy nauczyliśmy się już żyć z koronawirusem, to weryfikację wprowadzonych procedur przez jedną z najważniejszych firm certyfikacyjnych w Europie należy uznać za dowód troski o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz odpowiedzialności wobec pracowników.

Zespół audytorów TÜV SÜD Polska sprawdził ponad sto punktów dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa higienicznego klientów i pracowników we wszystkich brandach handlowych, pod którymi działają oddziały Grupy PGD – w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu i w Warszawie – w sumie aż 33 obiekty. Wszystkie one otrzymały najwyższe możliwe oceny we wszystkich sprawdzonych obszarach.

Procedury antycovidowe wprowadziliśmy oczywiście już na wiosnę i wzbogacaliśmy je wraz z dopływem nowych informacji dotyczących zapobieganiu koronawirusowi. Teraz chcieliśmy zweryfikować ich kompletność i jednocześnie dać klientom oraz pracownikom potwierdzoną audytami pewność, że w naszych obiektach są całkowicie bezpieczni – mówi Bogdan Leśniak, dyrektor zarządzający Grupy PGD.

Badania przeprowadziła jednostka certyfikująca TÜV SÜD Polska, która zajmuje się audytami higienicznymi firm usługowych i produkcyjnych, w tym również dealerów samochodów, w Polsce i Europie. Zostały one wykonane w ramach projektu realizowanego wspólnie przez Związek Dealerów Samochodów, Miesięcznik DEALER oraz TÜV SÜD Polska.
Audyt higieniczny w zakresie COVID-19 stanowi ocenę danej organizacji w zakresie zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi, wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz wymaganiami branżowymi, opracowanymi przez ekspertów Związku Dealerów Samochodów i TÜV SÜD Polska. (ww)