Będzie elektryczny następca kultowego Renault 5
Renault 5 Prototype
18.09.2021

Będzie elektryczny następca kultowego Renault 5

Renault 5 to mały, miejski samochód, który pół wieku temu królował na drogach nie tylko Francji. To kultowe auto można jeszcze niekiedy spotkać na drogach zachodniej Europy. Doceniając sentyment i popularność tego modelu koncern Renault postanowił przywrócić go fanom.


Na Salonie w Monachium zaprezentowano jego elektryczną wersję czyli Renault Prototype. Będzie ona kontynuacją kultowej „piątki”. Produkcyjną wersję tego auta zapowiedziano na 2024 r.
Renault 5 Prototype  to kompaktowy samochód miejski, który przeniesie w przyszłość jeden z ponadczasowych modeli Renault, wzbogacając go o nowoczesne elementy, takie jak w 100% elektryczny napęd. Samochód zachował urok poprzednika, do czego przyczynia się m.in. żółty kolor nadwozia w stylu pop. Renault 5 Prototype nawiązuje do designu oryginalnego modelu.

Renault
Linia Renault 5 Prototype jest wyjątkowo nowoczesna


Nowoczesność widać również w wykończeniu i materiałach, dla których inspiracją był świat elektroniki, sportu oraz wystroju wnętrz. M.in. przez ten samochód koncepcyjny Renault chce zapewnić powszechny dostęp do samochodów elektrycznych w Europie. (ms)