Astra Sports Tourer GSe już w salonach Opla
Wersję GSe zaprojektowano tak, aby dodatkowo podkreślić jej zwinność i precyzję
18.05.2023

Astra Sports Tourer GSe już w salonach Opla

GSe nowa submarka Opla wprowadza do sprzedaży kombi „Grand Sport electric”. Po modelach Grandland GSe1 i Astra GSe2 europejskie salony przyjmują zamówienia na Opla Astrę Sports Tourer GSe. Sugerowana cena detaliczna w Polsce zaczyna się od 210 000 zł z VAT.


Wersję GSe wyróżnia mocny układ napędowy. Czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra dostarcza 133 kW/180 KM, a silnik elektryczny rozwija do 81,2 kW/110 KM. Flagowe kombi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 235 km/h (135 km/h w trybie czysto elektrycznym). Astra Sports Tourer GSe została wyposażona w 18-calowe aluminiowe obręcze kół ze szlifem diamentowym w kolorze czarnym oraz charakterystyczne przednie zderzaki i tylne dyfuzory GSe. W kabinie kierowca i pasażer podróżują w wyczynowych fotelach z atestem AGR. Mocnym atutem kombi jest bagażnik o pojemności od 516 litrów nawet do 1.553 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy.

Opel
Opel Astra Sports Tourer GSe (Foto: Opel/ mat. prasowe)


Ofertę uzupełnia szeroka, kompletna gama najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę oferowanych przez markę Opel. Standardowe wyposażenie obejmuje system Intelli-Drive z funkcją ostrzegania przed kolizją i funkcją hamowania awaryjnego, wykrywania pieszych oraz zmęczenia kierowcy, ostrzeżenie przed niekontrolowaną zmianą pasa i rozpoznawanie znaków, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i obecności pojazdu w martwym polu, a także automatyczny tempomat z funkcją pełnego zatrzymania. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz zapewniający widok w promieniu 360 stopni system kamer Intelli-Vision pomagają przy manewrowaniu. (ww)