124 nowe VW Crafter dla policji
Policyjne Volkswageny Crafter
31.03.2021

124 nowe VW Crafter dla policji

Do komend wojewódzkich policji trafiły 124 produkowane w Polsce Volkswageny Crafter w specjalnej zabudowie przystosowanej do potrzeb tej służby mundurowej. Przekazane policji samochody, to najnowsza wersja produkowanego w Białężycach k. Wrześni Volkswagena Craftera.

Pojazd w wersji furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczną skrzynię biegów i zabudowę specjalną do potrzeb policji przygotowaną przez specjalizującą się w tego typu realizacjach firmę AMZ Kutno.

Nowy policyjny Volkswagen Crafter przeznaczony dla służb prewencji, przystosowany jest do przewozu 7 policjantów wraz z wyposażeniem. Jego wnętrze, przygotowane przez AMZ Kutno, podzielone jest na trzy przedziały: pierwszy przedział to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla 5 policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Na autach zamontowano również zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowani w ruchu drogowym.

Kontrakt zrealizował diler marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Grupa Cichy-Zasada, Oddział Centrum Poznań. Wydania samochodów trwały sukcesywnie od grudnia 2020, do marca 2021 r. Nowe Volkswageny Craftery zastąpią pojazdy zakupione przez policję w latach ubiegłych. (oprac. ms)

VWCrafter
Pojazd w wersji furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM, automatyczną skrzynię biegów i zabudowę specjalną do potrzeb policji przygotowaną przez specjalizującą się w tego typu realizacjach firmę AMZ Kutno