12 maja światowa premiera nowego Tiguana Allspace
VW Tiguan Allspace
06.05.2021

12 maja światowa premiera nowego Tiguana Allspace

Od 2007 roku sprzedano ponad sześć milionów Tiguanów. 12 maja Volkswagen zaprezentuje nowego Tiguana Allspace o przedłużonym nadwoziu. Jak zapowiada producent, popularny SUV Volkswagena otrzyma też sporo nowości technicznych. Sprzedaż modelu rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

Oprócz odświeżonego wyglądu na zewnątrz, przedłużona wersja Tiguana będzie wyposażona również w zaawansowane funkcje techniczne: nowe systemy obsługi i asystujące zapewniają jeszcze większy komfort. Od teraz, dzięki systemowi multimedialnemu MIB3, Tiguan Allspace będzie wyposażony w szeroką gamę usług i funkcji online.

Tiguan Allspace to przedłużona odmiana Tiguana, która ma jeszcze więcej miejsca dzięki przestrzeni bagażowej o pojemności sięgającej aż 1.920 litrów. Opcjonalny trzeci rząd siedzeń zapewnia sporo miejsca nawet siedmiu pasażerom, co czyni Tiguana Allspace idealnym samochodem rodzinnym. Samochód będzie produkowany w dwóch fabrykach. Tiguan L na rynek chiński będzie produkowany w Szanghaju, natomiast modele na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz europejskie będą produkowane w zakładach w Puebla w Meksyku. Debiut Tiguana z przedłużonym nadwoziem okazał się dla Volkswagena strzałem w dziesiątkę – aż 55% wszystkich produkowanych Tiguanów to tzw. wersje LWB, czyli z długim rozstawem osi. (ms)