Webfleet Solutions z certyfikatem ISO
Dzięki platformie Green Your Fleet, Webfleet Solutions umożliwia również swoim klientom przyłączenie się do programu zalesiania
11.06.2021

Webfleet Solutions z certyfikatem ISO

Webfleet Solutions, wiodący dostawca usług telematycznych, który wchodzi w skład grupy Bridgestone, uzyskał certyfikat ISO 14001:2015. Certyfikat ten stanowi normę zarządzania środowiskowego opracowaną przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Zapewnia ona międzynarodowe ramy, pomagając organizacjom minimalizować ich wpływ na środowisko oraz przestrzegać obowiązujących przepisów i regulacji.


Uzyskany certyfikat odzwierciedla wysiłki, jakie Webfleet Solutions podjął już w celu prowadzenia bardziej zrównoważonej działalności i zmniejszenia swojego śladu węglowego.

- W ramach Naszej Zielonej Misji, staramy się budować bardziej zrównoważoną przyszłość mobilności poprzez obniżanie własnego śladu węglowego i pomaganie naszym klientom w obniżaniu emisji dwutlenku węgla – mówi Jan-Maarten de Vries, CEO Webfleet Solutions i Bridgestone Mobility Solutions.

Jednym z przykładów podejmowanych działań jest uruchomiona niedawno przez Webfleet Solutions inicjatywa mającą na celu znaczne zmniejszenie wykorzystania plastiku w opakowaniach sprzętu.

W rezultacie, wykorzystanie plastikowych zabezpieczeń spadło aż o 96 procent.
Webfleet Solutions współpracuje również z międzynarodową organizacją pozarządową Justdiggit, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw i zakładach, wspierając projekty ponownego zalesiania w Afryce. Z Justdiggit Webfleet Solutions zainwestowała w zalesianie obszaru Tanzanii, czterokrotnie większego niż centrum Amsterdamu, co zaowocowało pochłonięciem 51 800 ton CO2 poprzez zasadzenie ponad 130 000 drzew.

Webfleet


Dzięki niedawno uruchomionej platformie Green Your Fleet, Webfleet Solutions umożliwia również swoim klientom przyłączenie się do programu zalesiania. Platforma pozwala klientom w prosty sposób obliczyć szacunkową roczną emisję CO2 na podstawie wielkości floty i typów pojazdów. Następnie mogą oni zdecydować się na kompensację emisji wspierając Justdiggit i wywierając realny pozytywny wpływ na klimat, przyrodę i ludzi.

- Nasze rozwiązania do zarządzania flotą już teraz pomagają klientom zmniejszyć ich wpływ na środowisko – na przykład poprzez monitorowanie paliwa w celu poprawy jego zużycia, analizowanie zachowań kierowców w celu promowania bardziej ekologicznego stylu jazdy oraz dbanie o wybór optymalnej trasy w celu ograniczania emisji spalin - podkreśla De Vries. (ww)