Scania po raz piąty zdobywa tytuł „Green Truck”
Scania uważa testy prasowe za bardzo istotny element w procesie swojego rozwoju
10.06.2021

Scania po raz piąty zdobywa tytuł „Green Truck”

Prestiżowy konkurs jest organizowany przez dwa wiodące niemieckie magazyny branżowe. Przez lata jego ranga rosła, a obecnie jest postrzegany jako miernik wydajności transportu pojazdów długodystansowych w Europie.


Testy „Green Truck” są poddawane rygorystycznej kontroli i odbywają się na drogach publicznych, w tym autostradach i drogach podmiejskich. Warunki, które mogą mieć wpływ na wyniki, takie jak: ruch uliczny i warunki pogodowe zostały uwzględnione przez użycie pojazdu referencyjnego.

Wszystkie pojazdy wyposażono w opony tej samej marki, o takim samym zużyciu i ciśnieniu.
Masa każdego zestawu biorącego udział w teście w 2021 r. wynosiła 32 t, a moc pojazdów określono do 430 KM. Długość odcinka testowego drogi na północ od Monachium to 342,8 km. W tym roku średnie spalanie testowanego pojazdu Scania R 410 wyniosło 23,53 l / 100 km. Co więcej, pojazd Scania odnotował też najwyższą średnią prędkość: 80,60 km/h.

Posiadanie w naszej ofercie najbardziej wydajnych pojazdów ciężarowych to nie tylko część naszego DNA i coś, do czego stale dążymy. To również niezwykle istotna kwestia w walce ze zmianą klimatu i dla osiągnięcia ambitnych celów klimatycznych opartych na nauce. Mimo rozwoju elektryfikacji, wciąż potrzebujemy najwydajniejszych silników spalinowych, aby sięgnąć cele porozumienia paryskiego, do czego jesteśmy zobowiązani – mówi Stefan Dorski, starszy wiceprezes i dyrektor Scania Trucks.

Scania uważa testy prasowe za bardzo istotny element w procesie swojego rozwoju. Testy mają również ogromne znaczenie dla potencjalnych nabywców pojazdów, ponieważ są przeprowadzane przez niezależnych dziennikarzy. Dla klientów mogą zatem stanowić źródło najistotniejszych informacji na temat pojazdów dostępnych na rynku.(ww)