Światowy debiut Mercedesa-EQB
Mercedes EQB
18.04.2021

Światowy debiut Mercedesa-EQB

Światowy debiut Mercedesa-EQB odbył się w Szanghaju. Potężny, siedmioosobowy w pełni elektryczny SUV, ujrzał światło dzienne podczas dnia prasowego targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2021.


EQB stylistyką nawiązuje do wersji spalinowej GLB. Zaprezentowane modele EQB oraz kilka dni wcześniej EQS uzupełniają dostępne już elektryczne modele Mercedesa: kompaktowego EQA, vana EQV oraz średniej klasy SUV-a EQC. Tym samym gama Mercedesa będzie obejmować pięć w 100 proc. elektrycznych aut osobowych i dostawczych.
Wiemy, że EQB oferuje miejsce dla maksymalnie siedmiu osób lub 465 l bagażu a po złożeniu siedzeń 1620 litrów.

Gama EQB będzie obejmowała kilka modeli z napędem na przednie i wszystkie koła, różnymi mocami znamionowymi - z których niektóre będą przekraczać 200 kW - oraz akumulatorami o pojemności użytkowej od 66,5 kWh. Planowana jest również wersja o szczególnie dużym zasięgu.

Producent potwierdził już EQB w wersji 350 4MATIC z opcją szybkiego ładowania 100kW, co zapewni naładowanie akumulatorów do 80 proc. w 30 minut. EQB najpierw wprowadzony zostanie na rynek chiński, następnie jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w Europie a od 2022 r. będzie dostępny także na rynku północnoamerykańskim.