Światowa premiera nowego Opla Frontera
Florian Huettl, CEO marki Opel zaprezentował nową odsłonę Opla Frontera
15.05.2024

Światowa premiera nowego Opla Frontera

Opel Frontera, nowy kompaktowy SUV dedykowany dla miłośników outdooru i rodzin świętuje w Stambule swoją światową premierę. Podczas prezentacji niemiecka marka ogłosiła, że w nowym Oplu Frontera znajdzie się miejsce nie tylko dla pięciu osób; jest tak przestronny, że w przyszłości będzie dostępny także w wersji siedmiomiejscowej. Frontera będzie wkrótce pierwszym modelem Opla, który będzie można zamówić cyfrowo za pomocą „one-scroll experience”.

 


Nowa Frontera jest dostępna w wersji hybrydowej z technologią 48 V lub w pełni elektrycznej. Frontera Hybrid oferuje 1,2-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 74 kW (100 KM), zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w technologii hybrydowej. Pracuje on w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM) i zelektryfikowaną sześciobiegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, dzięki czemu zużycie paliwa i emisja CO2 są znacznie niższe w porównaniu z modelem z tradycyjnym napędem. Ponadto Frontera Hybrid będzie również dostępna z silnikiem 1.2 turbo o mocy 100 kW (136 KM).

Opel Frontera (Foto: mat. prasowe/ Opel)


Klienci chcący podróżować bez lokalnej emisji spalin, będą mogli zamówić wkrótce elektryczną Fronterę Electric o napędzie akumulatorowym, oferującą zasięg ponad 300 kilometrów (zgodnie z WLTP1). Natomiast wersja o „dużym zasięgu”, dostępna w późniejszym terminie, będzie mogła przejechać do około 400 kilometrów (WLTP1) bez konieczności zatrzymywania się na ładowanie. (ww)