Suzuki stawia na napędy hybrydowe
Suzuki Vitara Hybrid jest jednym z liderów segmentu SUV B
23.02.2021

Suzuki stawia na napędy hybrydowe

Suzuki utrzymuje wysoką dynamikę sprzedaży w Polsce. Japońska marka postawiła na modele wykorzystujące technologię mild hybrid. O wizerunek marki zadbają motoryzacyjni dziennikarze Rafał Jemelita i Jarosław Maznas, którzy zostali ambasadorami Suzuki w naszym kraju.

Dane opublikowane w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców potwierdzają, że Suzuki odnotowało w styczniu 2021 roku największą dynamikę sprzedaży spośród wszystkich marek dostępnych na polskim rynku. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku Suzuki uzyskało o 133,60 procent wyższe wyniki rejestracji. W pierwszym miesiącu tego roku zarejestrowano 890 samochodów, co pozwoliło zwiększyć udział japońskiej marki w rynku do 2,76 procent.

Także raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego potwierdza, że Suzuki jest niekwestionowanym liderem sprzedaży samochodów z napędem mild hybrid (MHEV). To obecnie druga, najpopularniejsza w Polsce grupa samochodów z napędem alternatywnym. W rankingu sprzedaży modeli z napędem mild hybrid na polskim rynku pierwsze dwa miejsca na podium należą do Suzuki - prym wiedzie Vitara Hybrid (431 egzemplarzy), zaś drugie miejsce należy do modelu Swift Hybrid (220 egzemplarzy). Tuż poza podium znalazł się jeszcze model SX4 S-Cross Hybrid (206 egzemplarzy).

Suzuki Vitara liderem segment SUV B

Bardzo dobre styczniowe wyniki rejestracji to przede wszystkim zasługa modelu Vitara Hybrid, który jest jednym z liderów segmentu SUV B praktycznie od momentu premiery rynkowej w 2016 roku. W 2018 roku Vitara przeszła delikatny face-lifting, a od 2020 roku jest dostępna wyłącznie z 48-woltowym układem mild hybrid sprzężonym z silnikiem 1.4 BoosterJet. Ten sam zestaw napędza równie popularny model SX4 S-Cross. Nowa generacja miejskiego Swifta jest obecna na rynku od 2017 roku, a w ubiegłym roku najmniejszy model w gamie Suzuki przeszedł kilka zmian w wyglądzie, a pod maskę wprowadzono jeszcze oszczędniejszy silnik 1.2 DualJet połączony z 12-woltowym układem mild hybrid.

Suzuki
Atutem Suzuki Swift Sport jest efektowny design i hybrydowy napęd


W aktualnej gamie modelowej samochodów osobowych marki Suzuki znajdują się wyłącznie auta z napędem hybrydowym: MHEV (Swift Hybrid, Swift Sport Hybrid, Ignis Hybrid, Vitara Hybrid, SX4 S-Cross Hybrid), HEV (Swace) oraz PHEV (Across).

Ambasadorowie japońskiej marki

Najbardziej rozpoznawalny w Polsce motoryzacyjny duet dziennikarzy rozpoczął współpracę z marką Suzuki. Rafał Jemielita i Jarosław Maznas to uznani dziennikarze i eksperci w zakresie motoryzacji, którzy mają za sobą miliony kilometrów za kółkiem oraz kilka dekad doświadczenia w pracy dla największych tytułów telewizyjnych, prasowych i radiowych. W najbliższym czasie będzie można ich spotkać za kierownicą samochodów z logo „S” na masce.

Suzuki
Ambasadorowie marki Suzuki w Polsce Rafał Jemielita i Jarosław Maznas to uznani dziennikarze i eksperci w zakresie motoryzacji


W ramach współpracy Suzuki Motor Poland przekazało do dyspozycji ambasadorów modele Vitara Hybrid wyposażone w układ „mild hybrid”. Oprócz tego znani dziennikarze będą promować również inne modele oraz produkty dostępne w gamie Suzuki.

Równocześnie z ogłoszeniem współpracy dziennikarze będą bohaterami kampanii reklamowej „Suzuki Show. Czas hybryd”, gdzie w oryginalnych spotach reklamowych opowiadają o zaletach samochodów Suzuki wyposażonych w technologię hybrydową i zachęcają do odwiedzania strony www.suzukishow.pl, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat prezentowanych modeli. (ww)