Strażacy poznali tajniki elektrycznych ciężarówek Volvo
Volvo Trucks podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem ze służbami Państwowej Straży Pożarnej
19.01.2023

Strażacy poznali tajniki elektrycznych ciężarówek Volvo

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Z reguły pierwsi na miejscu zdarzenia są strażacy. To oni muszą wiedzieć, w którym miejscu przeciąć kabinę pojazdu ciężarowego, by wydostać z niej uwięzionego kierowcę oraz w jaki sposób postępować z pojazdami wyposażonymi w napęd elektryczny. M.in. właśnie te zagadnienia były poruszane podczas szkolenia Volvo Trucks dla straży pożarnej.


Zaproszono strażaków z Państwowej Straży Pożarnej na szkolenie do autoryzowanego serwisu w Młochowie. Szkolenie było związane z rozwojem elektromobilności. Zaawansowane systemy, użyte przy budowie pojazdów elektrycznych wymagają od służb ratowniczych ciągłego doskonalenia.

(Foto: Volvo Trucks)


Volvo Trucks podzieliło się więc swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie ze służbami Państwowej Straży Pożarnej. Podczas zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska pojazdowi Volvo FL Electric oraz poznać jego budowę.

(Foto: Volvo Trucks)


Wśród podejmowanych tematów na części teoretycznej znalazły się m.in.: budowa elektrycznych pojazdów ciężarowych, szczegółowe informacje na temat instalacji elektrycznej w elektrycznym pojeździe ciężarowym, procedury bezpieczeństwa przy obsłudze i w razie awarii pojazdu elektrycznego, bezpieczne przechowywanie akumulatorów trakcyjnych, instrukcja postępowania z elektrycznymi pojazdami ciężarowymi dla służb bezpieczeństwa. (ms)