Nowa flota hybryd Toyoty w Grupie LUX MED
Obecnie gama hybryd Toyoty na świecie liczy 44 samochody
20.07.2021

Nowa flota hybryd Toyoty w Grupie LUX MED

W Polsce powstaje nowa flota hybrydowych samochodów Toyoty za sprawą porozumienia Grupy LUX MED i Toyota Motor Poland. Największa sieć placówek ambulatoryjnych i szpitali wymieni flotę na samochody z napędem hybrydowym z najpopularniejszych segmentów, w tym na Yarisy i Corolle. Kontrakt będzie realizowany w systemie najmu długoterminowego KINTO One.

Grupa LUX MED wymieni flotę na samochody hybrydowe marki Toyota. LUX MED zamówił samochody Toyoty z różnych segmentów, wszystkie wyposażone w napęd hybrydowy najnowszej, czwartej generacji.

W skład nowej floty wejdzie miejski Yaris z napędem hybrydowym 1.5 o mocy 116 KM, Corolla z nadwoziem Hatchback i TS Kombi, ze 122-konnym hybrydowym napędem 1.8, crossover Toyota C-HR z tym samym napędem, a także średniej wielkości sedan Camry i SUV RAV4 – oba z 218-konnym układem Hybrid Dynamic Force 2.5.

- To jest bardzo symptomatyczny moment. Ogromna grupa zajmująca się ochroną zdrowia wybiera samochody, które redukują emisję tych najbardziej trujących substancji – tlenków azotu aż o 90% w porównaniu do tradycyjnych aut. To są samochody, które 60–70 % czasu i dystansu w miastach pokonują bezemisyjnie, tylko na silnikach elektrycznych, ale nie mają problemu z zasięgiem i nie trzeba ich ładować. Co więcej, są to samochody dostępne w normalnych cenach. Obecnie ceny hybryd nie odbiegają od cen samochodów konwencjonalnych - podkreślił dr Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Toyota
Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED i dr Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe podpisują porozumienie o współpracy

Obecnie gama hybryd Toyoty na świecie liczy 44 samochody. Do tej pory Toyota sprzedała 18 milionów hybryd, co pozwoliło uniknąć emisji 140 milionów ton CO2. Współczesna gama modelowa marki jest wyposażona w napędy hybrydowe czwartej generacji i obejmuje wszystkie kluczowe segmenty i rodzaje nadwozia. Hybrydy Toyoty zużywają o kilkadziesiąt procent mniej paliwa od porównywalnych samochodów benzynowych i są w stanie poruszać się na samym silniku elektrycznym bez ładowania akumulatora z zewnętrznej sieci. (oprac. ww)