Nie tylko sportowe atrakcje „Autosalonu” w Bratysławie
Wystawa trwa do 7 maja na terenie targowym INCHEBA w Bratysławie
01.05.2022

Nie tylko sportowe atrakcje „Autosalonu” w Bratysławie

Po covidowej przerwie, na przełomie kwietnia i maja, centrum targowe INCHEBA w stolicy Słowacji otwiera swoje hale dla miłośników motoryzacji.


Salon samochodowy, nazywany tu popularnie „Autosalonem” przybliża obecny stan możliwości transportu indywidualnego i komercyjnego, elektromobilności i usług pokrewnych.

NowoczesnaFlota


Nie braknie sekcji Caravan Show, która przyciąga wszystkich miłośników caravaningu, tych co kochają przyczepy kempingowe czy kampery. Znalazło się też miejsce dla samochodów zabytkowych.

NowoczesnaFlota

Stoiska są skromne, a wielu głównych importerów nie zdecydowało się na zorganizowanie ekspozycji pod własnym szyldem. Nie oznacza to, że wśród wystawianych samochodów nie ma takich, które by przyciągnęły oko.

NowoczesnaFlota

Organizatorzy podkreślają obecność aut o charakterystyce sportowej, do których należą: Aston Martin DBX, Bentley Bentayga Hybrid, Bentley GT Speed, BMW X6M competition, Ferrari 812 Superfast, Ferrari F8 Tributo, Ferrari Roma, Ferrari SF90 Stradale, Lamborghini Aventador SVJ, Lamborghini Huracán STO, Mercedes E, S, V, Porsche GT3 RS 991 czy Porsche GT3 992.

NowoczesnaFlota

Pod nieobecność głównych graczy oferujących popularne auta wyróżniały się stoiska marki Isuzu i nieznanej u nas Dongfeng. Ta druga szczyciła się prezentacją modelu Dongfeng Glory 500, po raz pierwszy pokazanego publiczności na Słowacji. Producent określa to auto jako „kompaktowego SUV’a”, którego 1,5-litrowy silnik benzynowy osiąga moc 115 KM. Glory 500 ma być jednym z najtańszych aut segmentu, a dodatkowo ma kusić młodzieńczym i dynamicznym wyglądem.

NowoczesnaFlota

Wśród pozostałych stoisk można wyróżnić wielomarkową ekspozycję firmy Avis, która prezentuje gamę aut, oferowanych do wynajmu konsumenckiego. Ciekawostką jest ekspozycja firmy Carsen, która specjalizuje się w transporcie pasażerów na wiedeńskie lotnisko Schwechat, które to obsługuje większość połączeń lotniczych do słowackiej stolicy.

NowoczesnaFlota

Na dużym terenie wokół hal wystawienniczych przeprowadzane się jazdy testowe modeli Mercedes, BMW M4 i BMW X5M.

NowoczesnaFlota

Wystawa trwa do 7 maja na terenie targowym INCHEBA w Bratysławie, a bilet w cenie 7 euro upoważnia także do odwiedzenia targów gastronomii Danubius Gastro i targów turystycznych ITF Slovakiatour, które odbywają się w tym samym czasie w sąsiednich halach.