MG3 z napędem hybrydowym nowej generacji Hybrid+
MG3 jest najszybciej przyspieszającym hybrydowym samochodem segmentu B
07.06.2024

MG3 z napędem hybrydowym nowej generacji Hybrid+

MG Motor zaprezentował model MG3 i jego zaawansowaną technologię Hybrid+ podczas premiery w salonie MG Krotoski w Warszawie. Napęd hybrydowy nowej generacji Hybrid+ zastosowany w MG3, który łączy osiągi z wydajnością jest nowym otwarciem dla tej marki na rynku hatchbacków segmentu B. Wraz z premierą została ogłoszona oferta przedsprzedażowa MG3, natomiast pod koniec lipca samochody trafią do salonów autoryzowanych.

 


MG3 jest pierwszym samochodem marki wyposażonym w innowacyjną technologię Hybrid+. Posiada 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 75 kW i silnik elektryczny o mocy 100 kW, który uzupełniony jest o oddzielny generator. Pozwala to na wykorzystanie wielu trybów hybrydowych oraz zapewnia elastyczne i wydajne osiągi w różnych środowiskach i warunkach jazdy. Kierowcy mogą dopasować tryb jazdy względem własnych potrzeb, wybierając spośród trzech dostępnych - Eco, Standard i Sport. MG3 został wyposażony w większą w porównaniu ze swoimi poprzednikami pojemność akumulatora 1,83 kWh, trzybiegową automatyczną skrzynię, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8 sekund oraz łączną moc wyjściową 195 KM.

MG3 Hybrid+


Technologia układu napędowego MG Hybrid+ zadebiutowała w nowej generacji MG3 i jest pierwszym, konwencjonalnym systemem hybrydowym w gamie modeli MG. Pomimo koncentracji na efektywności, zelektryfikowana technologia zapewnia atrakcyjne osiągi. W praktyce oznacza to, że MG3 Hybrid+ sprawdzi się podczas szybkich wypadów na miasto, jak i w dłuższych podróży po autostradzie. Jednocześnie czyni to MG3 najszybciej przyspieszającym hybrydowym samochodem segmentu B.

MG3 Hybrid+ (Foto: mat. prasowe)

Design i komfortowe wyposażenie

MG3 jest zupełnie nowym modelem, zaprojektowanym od podstaw. Samochód ma zwiększone wymiary, co przekłada się na znacznie większą przestrzeń we wnętrzu dla pasażerów. Posiada 293-litrowy bagażnik, co czyni go modelem z największą przestrzenią bagażową w klasie hybrydowych samochodów segmentu B. MG3 oferuje szereg elementów stylistycznych, takich jak reflektory LED i nową paletę kolorów.


MG3 Hybrid3+ dostępny jest w 7 wersjach kolorystycznych: niebieski „COSMO”, czarny „PEBBLE BLACK”, czerwony „DIAMOND RED”, biały „DOVER WHITE”, srebrny „COSMIC”, szary „HAMPSTEAD” oraz żółty „PASTEL”. W standardzie samochodu znajdziemy m.in. nawigację satelitarną, podobnie jak funkcję integracji smartfonów z autem poprzez Apple CarPlay/Android Auto. MG3 został wyposażony również w klimatyzację, czterogłośnikowy system audio z łącznością Bluetooth, cztery porty USB oraz tylne czujniki parkowania i kamerę.

MG3 Hybrid+ (Foto: mat. prasowe)


MG3 będzie dostępny dla polskich klientów w 3 wariantach wyposażenia (Standard, Excite i Exclusive), zapewniając doskonałą relację jakości do ceny. Ceny wersji Standard zaczynają się już od 87 950 zł, podczas gdy wersja Excite dostępna będzie od 94 500 ł, a wersja Exclusive od 101 000 zł. (ww)