IVECO Daily wybrany Lekkim Samochodem Ciężarowym Roku 2021
Daily zbudowany na solidnej ramie może przewozić ładunki do 4,9 tony
19.03.2021

IVECO Daily wybrany Lekkim Samochodem Ciężarowym Roku 2021

IVECO Daily zdobył tytuł Lekkiego Samochodu Ciężarowego Roku 2021 w konkursie magazynu Van Fleet World. Ta część dorocznego plebiscytu Fleet World Great British Fleet Awards jest poświęcona sektorowi flotowemu, a rywalizujące w niej pojazdy są oceniane przez eksperckie jury wydawnictwa.

IVECO Daily oferuje kompleksowy asortyment wersji, od standardowej DMC 3,5 t po lekkie ciężarówki do 7,2 t. Furgon (także z dwurzędową kabiną załogową), podwozie z kabiną krótką lub przedłużoną oraz kabina z odsłoniętym podwoziem i tylnym napędem, a także uterenowione odmiany 4x4 — każdy klient znajdzie wariant dopasowany do specyfiki przewidywanych warunków eksploatacji. Wersja furgon występuje z różnymi rozstawami osi i kubaturą przestrzeni ładunkowej od 7,3 m3 do imponujących i 19,6 m3, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie.

Daily zbudowany na solidnej ramie może przewozić ładunki do 4,9 tony, a każda z licznych wersji nadwozia oferuje kierowcy pozycję podobną jak w samochodzie osobowym oraz maksymalną widoczność. Samochód może być wyposażony w 6 biegową przekładnię manualną lub charakteryzujący się wysoką kulturą pracy 8 biegowy automat HI MATIC. Dostępne są też różne opcje przystawki odbioru mocy (PTO). Gama silników obejmuje diesle F1A o pojemności 2,3 litra i mocy 116, 136 lub 156 KM oraz trzylitrowe F1C rozwijające 160, 180 lub 210 KM. Silnik zasilany sprężonym gazem ziemnym (CNG) osiąga porównywalną z dieslem moc 136 KM.

- To niespotykanie uniwersalny pojazd, oferujący przy tym znakomite wrażenia z jazdy. Zaawansowane opcje łączności otwierają dostęp do wysoce spersonalizowanych usług, pomagających właścicielom i menedżerom flot w efektywnym, zrównoważonym i rentownym prowadzeniu biznesu – powiedział Thomas Hilse, prezes marki IVECO.

IVECO
IVECO Daily już od 40 lat przesuwa granice funkcjonalności

Daily zmodernizowany w 2019 r. ma odświeżoną stylistykę przodu z zupełnie nowym wlotem powietrza o strukturze plastra miodu, 3 częściowym zderzakiem i opcjonalnymi w pełni LED-owymi reflektorami. W środku oprócz nowej, mniejszej kierownicy i wysokiej jakości deski rozdzielczej kierowca może mieć do dyspozycji redukujący powtarzalne ruchy elektromechaniczny hamulec postojowy oraz nowy system multimedialny HI CONNECT z 7 calowym ekranem. Oprócz radia DAB, modułu Bluetooth oraz funkcji Apple CarPlay/Android Auto system oferuje wbudowaną nawigację z oszczędzającymi czas informacjami o sytuacji w ruchu drogowym TomTom LIVE, która pozwala planować trasy z uwzględnieniem ograniczeń dotyczących wielkości i masy pojazdu. (JB)