ID. XTREME – terenowy samochód koncepcyjny VW
Pojazd koncepcyjny ID. XTREME
10.09.2022

ID. XTREME – terenowy samochód koncepcyjny VW

Volkswagen wystawił na targach ID. Treffen w Locarno w pełni elektryczny terenowy samochód koncepcyjny z napędem na cztery koła ID. XTREME. Samochód bazuje na ulepszonym ID.4 GTX. To najmocniejszy jak dotąd model ID.


Pojazd koncepcyjny ID. XTREME został stworzony przez zespół Andreasa Reckewertha (szefa ogólnego MEB pojazdu) w dziale rozwoju Volkswagena. Wysokowydajny napęd na tylnej osi i adaptacje oprogramowania w jednostce sterującej napędu zwiększają moc systemu samochodu o około 30% (65 kW), co daje całkowitą moc 285 kW.

Volkswagen
W pełni elektryczny koncepcyjny samochód terenowy ID. XTREME


Wygląd zewnętrzny VW ID. XTREME potwierdza jego terenowe walory m.in. podwyższone podwozie rajdowe, 18-calowe koła terenowe, zmodyfikowany element zderzeniowy z dodatkowym przednim zderzakiem i szersze o 50 mm błotniki wyprodukowane metodą druku 3D łączą się, aby nadać pojazdowi off-roadowy wygląd. Efektownie prezentuje się również bagażnik dachowy z dodatkowymi światłami LED. W pełni elektryczny VW ID. XTREME z napędem na cztery koła pozwala na wypady z dala od utwardzonych dróg. Podczas targów ID. Treffen w Locarno obok ID. XTREME, Volkswagen zaprezentował także inne modele z rodziny ID. (ms)