Cupra Formentor i Cupra Leon zyskały moc
Cupra Formentor i Cupra Leon prezentują nowy kierunek stylistyczny
30.04.2024

Cupra Formentor i Cupra Leon zyskały moc

Popularne w Europie modele Cupra Formentor i Cupra Leon zawsze wyróżniała efektowna stylistyka nadwozia. Teraz przeszły kuracje odmładzającą. Odświeżono nie tylko designe ale wiele zmian zaszło także pod maską. Zorientowanym na osiągi i wrażenia z jazdy zapewni dostępny w modelach Formentor i Leon Sportstourer nowy silnik benzynowy TSI o mocy 333 KM z technologią aktywnego rozdzielania momentu obrotowego i opcjonalnymi hamulcami Akebono.

 

 

CUPRA Formentor to najlepiej sprzedający się model marki, a także jeden z najpopularniejszych crossoverów (A-CUV) w Europie. Świadczą o tym ubiegłoroczne wyniki sprzedaży, które przekroczyły 120 tys. sztuk (+23% w porównaniu z 2022 rokiem). Premiera nowej CUPRY Formentor to kolejny krok w umacnianiu pozycji marki na rynku.

CUPRA Formentor


Rekordowe wyniki marki opierają się w dużym stopniu na sukcesie Formentora. Nowe wersje tego modelu to wyraz naszej obsesji na punkcie designu, który sprawia, że CUPRA jest jeszcze bardziej drapieżna. Prowokacyjny wygląd samochodów to nasza najbardziej charakterystyczna cecha, a nowy Formentor jest tego najlepszym przykładem – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny marki CUPRA.

CUPRA Formentor


Producent potwierdził, że obok nowej jednostki benzynowej TSI o mocy 333 KM w modelu tym pojawi się także nowa generacja silników hybrydowych typu plug-in (e-Hybrid), która w zależności od konfiguracji może być wyposażona w napęd o mocy do 272 KM (200 kW), z zasięgiem w trybie elektrycznym przekraczającym 100 km i nową funkcją szybkiego ładowania (do 50 kW DC). W ofercie układów napędowych nowej CUPRY Formentor znajduje się również opcja z silnikiem diesla, która jest szczególnie istotna dla klientów flotowych. Spełniając te wymagania, 2,0-litrowy TDI jest połączony z 7-biegową skrzynią DSG o mocy 150 KM (110 kW).

CUPRA Leon

Z kolei nowe modele CUPRA Leon 5D i CUPRA Leon Sportstourer zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachwycać swoim nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością wnętrza. Nowa CUPRA Leon jest dostępna w czterech wersjach napędowych: TSI (benzyna), eTSI (miękka hybryda), TDI (diesel) oraz nowej generacji e-Hybrid (hybryda plug-in) o mocy od 150 KM do 333 KM, w zależności od wariantu.

Cupra Leon (Foto: mat. prasowe)


Nowe modele CUPRA Formentor oraz CUPRA Leon, zarówno w opcji 5-drzwiowej, jak i Sportstourer, zostały zaprojektowane, opracowane i będą produkowane w Barcelonie, w siedzibie marki w Martorell. Oficjalne wprowadzenie na rynek nastąpi w trzecim kwartale 2024 roku. (ww)