30 tysięcy drzew na 30 lat działalności. EFL posadzi las na Warmii
Im więcej firm do września 2021 roku zdecyduje się na elektroniczny dokument, tym więcej drzew posadzi EFL
05.01.2021

30 tysięcy drzew na 30 lat działalności. EFL posadzi las na Warmii

Na mapie Polski pojawi się nowy las.
30 tysięcy drzew posadzi Europejski Fundusz Leasingowy z okazji 30-lecia działalności.

Każdy klient EFL, który zrezygnuje z faktury papierowej na rzecz elektronicznej, dołoży do lasu jedno drzewo. W ten sposób leasingodawca wspólnie ze startupem Dotlenieni.org zalesi ponad 5 hektarów na Warmii, w miejscowości Wpisowo, we wrześniu 2021 roku.


- EFL już od trzech dekad uczestniczy w rozwoju branży leasingowej i przedsiębiorczości w Polsce. W ciągu 30 lat zdobyliśmy zaufanie ponad 330 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 70 mld. zł. Takie doświadczenie zobowiązuje, między innymi do budowania wśród naszych klientów świadomości poszanowania środowiska naturalnego. Większość z nich otrzymuje od nas faktury papierowe, których łączna waga wynosi ponad 20 ton rocznie. Przy założeniu, że do wyprodukowania 1 tony papieru trzeba ściąć 17 drzew, tylko na potrzeby fakturowania co roku potrzebujemy 340 drzew. Jesteśmy winni przyrodzie im je oddać. I chcemy to zrobić wspólnie z naszymi klientami… sadząc las. Będzie on tym większy, im więcej firm przejdzie na fakturę elektroniczną. Nasz cel to 30 tysięcy drzew na 30 lat działalności EFL – powiedział Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Drzewo za fakturę

EFL w jubileuszowym roku zachęca klientów do proekologicznej postawy i przekonuje o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami.

Każda zgoda przejścia na elektroniczną fakturę oznacza jedno posadzone drzewo w imieniu klienta.

Im więcej firm do września 2021 roku zdecyduje się na elektroniczny dokument, tym więcej drzew posadzi EFL. Aktywowanie e-faktury jest bardzo proste. Każdy klient EFL może skorzystać z jednej z trzech opcji: przez portal KlientEFL, wysyłając maila lub poprzez infolinię.

Cel to 30 tysięcy sadzonek, które łącznie mogą zająć obszar o powierzchni ponad 5 hektarów. Zakładając, że 1 hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu i zaspokaja dobowe zapotrzebowanie 2,5 tys. osób, las EFL może „dotlenić” 12,5 tys. Polaków. Czyli tyle, ile mieszkańców liczą niewielkie miasteczka w Polsce.

Sadzimy las

Do współpracy przy jubileuszowej akcji, EFL zaprosił startup Dotlenieni.org. To oni wraz z wolontariuszami odpowiadać będą za logistyczną stronę, czyli zakup drzewek i ich posadzenie. Wśród sadzonek będą dęby, sosny, brzozy, modrzewie i olchy.
- Nasza misja składa się z dwóch elementów. Pierwszy to realne działanie na rzecz poprawy środowiska poprzez tworzenie nowych obszarów zieleni. Dzięki temu zmieniamy otaczającą nas rzeczywistość i dbamy o obecne i przyszłe pokolenia ludzi. Drugim, równie ważnym celem, jest tworzenie narzędzi, dzięki którym przedstawiciele biznesu mogą angażować się w działania prospołeczne. Połączenie tych dwóch elementów leży u podstaw startupu Dotlenieni.org. Tak właśnie działają Wirtualne Drzewa i szereg innych inicjatyw prowadzonych przez naszą grupę – powiedział Marek Kołkowski z Dotlenieni.org.

Las o powierzchni 5,5 hektara powstanie we wrześniu 2021 roku na Warmii, w miejscowości Wpisowo. (JB)