Przegląd prasy - 2.04 2021

Przegląd prasy - 2.04 2021

Niemiecki autosalon rozpocznie działalność w Polsce

Na polski rynek wkracza niemiecka firma Autohero, która zamierza rozwinąć platformę do sprzedaży używanych aut i zbuduje platformę do odkupu pojazdów. Przeznaczy na ten cel 750 mln euro – informuje „Rzeczpospolita”.

Autohero należy do AUTO1 Group, międzynarodowej platformy motoryzacyjnej. Chce wyprowadzić firmę na pozycję czołowego w Europie internetowego sprzedawcę aut.
Ten plan jest sukcesywnie realizowany. Firma jest obecna jest na rynkach w Niemczech, Austrii, Szwecji, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii.

Panek: łódki motorowe na minuty

Znana firma car-sharingowa Panek wprowadza nową usługę BoatSharing czyli wynajem łódek na minuty – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Nowa usługa wystartuje wraz z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego na Mazurach. Zgodnie z tradycją 1 maja na Kanał Łuczański w Giżycku wpłyną jachty by świętować początek nowego sezonu. Tego dnia po raz pierwszy będzie można także wynająć łódkę na minuty w usłudze BoatSharing. Wynajem łodzi odbywać się będzie poprzez istniejącą już aplikację Panek, tę samą, dzięki której wypożyczane są samochody. Klient wybiera lokalizację na mapie, a następnie rezerwuje jedną z dostępnych łodzi. Od tego momentu ma pół godziny, by dotrzeć do przystani i rozpocząć wynajem. Wyliczono, że godzinna podróż wynajętą łodzią będzie kosztować 113,76 zł.

Będą auta elektryczne...Xiaomi

Chiński gigant technologiczny Xiaomi, poinformował o zamiarze uruchomienia produkcji aut elektrycznych – informuje „Rzeczpospolita”.

Xiaomi specjalnie w tym celu założy spółkę zależną. Początkowa faza inwestycji pochłonie 10 miliardów juanów (1,52 miliarda dolarów) – podał portal CNBC.com. Przez kolejną dekadę od rozpoczęcia działań, na ten cel ma zostać przeznaczone 10 miliardów dolarów.
Ten trzeci na świecie producent smartfonów będzie konkurował nie tylko z wieloletnimi koncernami motoryzacyjnymi jak Geely, ale także z pozostałymi jak Nio i Xperng Motors.
Firma upatruje w tym lukratywny interes. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi przez Canalys, w 2021 roku w Chinach zostanie sprzedanych 1,9 miliona aut elektrycznych. Oznacza to wzrost o 51 proc. w stosunku rok do roku.

USA: Volkswagen pozostaje Volkswagenem

Zmianę nazwy z Volkswagen na Voltswagen ogłosił niedawno amerykański oddział firmy (ale informacja szybko zniknęła z ich strony). Wszystko brzmiało zupełnie poważnie i wyglądało na przypadkowy wyciek informacji – informuje „Gazeta Wyborcza”. Zresztą nowinę potwierdziło wiele niezależnych źródeł, m.in. CNBC czy USA Today oraz część agencji prasowych.

Okazało się, że mieliśmy do czynienia z zagrywką marketingową, która miała wywołać szum wokół firmy. W środę okazało się bowiem, że informacja o zmianie nazwy była jedynie żartem z okazji prima aprilis. Firma przyznała to już w rozmowie z mediami zza oceanu.

Kolorowe Porsche Panamera i Taycan

Porsche planuje wprowadzić możliwość wyboru koloru nadwozia w stylu harlekin. Oferta ma się pojawić wyłącznie dla modeli Panamera i Taycan – informuje „Rzeczpospolita”..
Samochód taki wygląda jakby był poskładany z różnych elementów, ale za tym niecodziennym malowaniem kryje się historia. W 1996 roku Volkswagen wprowadził ten nietypowy projekt w życie. Polo Harlekin, początkowo wyśmiewane, stało się swego rodzaju ikoną.