Peugeot ujawnił nowe logo
Nowe logo marki Peugeot
25.02.2021

Peugeot ujawnił nowe logo

Studio Brand Design Peugeot zaprezentowało nowe logo marki. W swojej historii Peugeot posiadał kolejno dziesięć logotypów, wszystkie z emblematem lwa, które nierozerwalnie są związane z francuską marką. Wkrótce nowe logo z herbem lwa pojawi się w salonach dilerskich na emblematach i gadżetach firmy. Pierwszym modelem, który otrzyma nowe logo będzie Peugeot 308.


Projektanci nowego logo wyjaśniają, że głowa lwa to charakterystyczny znak, symbol przynależności i uznania. Synonim prestiżu, pewności siebie i długowieczności. Dzięki temu znakowi graficznemu Peugeot łączy historię z nowoczesnością.
Historia logo marki sięga 20 listopada 1858 roku kiedy Emile Peugeot zdeponował u urzędnika odcisk swojego znaku przedstawiającego lwa ze strzałą. Chociaż pierwszy samochód produkcyjny Armanda Peugeota (Typ 3) pochodzi z 1891 roku, to dopiero w 1906 roku samochody seryjne zostały ozdobione lwem na strzale. Obecnie lew jest uznawany za uniwersalny symbol produktów Peugeota, które są dystrybuowane w ponad 150 krajach świata. (ww)

Peugeot
Wkrótce nowe logo marki Peugeot pojawi się na wszystkich salonach