Nowy Opel Vivaro-e „Międzynarodowym Vanem Roku 2021”
Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel, odbiera nagrodę w plebiscycie „Międzynarodowy Van Roku” za nowego Opla Vivaro-e
22.04.2021

Nowy Opel Vivaro-e „Międzynarodowym Vanem Roku 2021”

Vivaro-e, elektryczny van marki Opel, otrzymał prestiżowy tytuł „Międzynarodowy Van Roku 2021” w tradycyjnym konkursie IVOTY. Vivaro-e kontynuuje nie tylko ofensywę elektryfikacji modeli Opla, ale także historię popularnego na rynku pojazdów firmowych Vivaro, która rozpoczęła się wraz z pierwszą generacją w 2001 roku.


Opel proponuje Vivaro-e w trzech długościach: 4,6 m (Compact), 4,95 m (Long), i 5,3 m (Extra Long) oraz w kilku wersjach nadwozia, w tym jako furgon (także z kabiną załogową) oraz platforma z kabiną. W zależności od wersji kubatura przestrzeni ładunkowej Vivaro-e wynosi do 6,6 m3 przy ładowności do 1200 kilogramów.

Nabywcy mają do wyboru dwie pojemności akumulatora litowo-jonowego: 75 kWh dla potrzebujących zasięgu do 330 km lub 50 kWh dla użytkowników, którym wystarczy zasięg do 230 km, gdyż korzystają z pojazdu mniej intensywnie. W obu przypadkach zasięg zmierzono według cyklu WLTP1. Niezależnie od wielkości akumulatora Vivaro-e sprawdza się jako samochód w firmie świadczącej usługi przewozu „od drzwi do drzwi” nie tylko na ostatnim odcinku takiej trasy.

Opel Vivaro-e
Samochód wyposażony został w liczne systemy wspomagające kierowcę i inne zaawansowane rozwiązania


Wyposażenie w pełni elektrycznego Vivaro-e obejmuje m.in. wyświetlacz projekcyjny, asystent pasa ruchu, system wykrywający zmęczenie kierowcy, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający, asystent hamowania awaryjnego oraz panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni.

Nowe Vivaro-e kontynuuje historię sukcesów Opla w plebiscycie IVOTY - Opel Combo Cargo zdobył ten tytuł w 2019 r. Kompaktowy van, obok nowej generacji dużego Movano, już wkrótce uzupełni portfolio zelektryfikowanych lekkich aut użytkowych Opli. (ms)