Kia Sorento nagrodzone
Nowa Kia Sorento jest na europejskim rynku dopiero od niedawna, ale już odgrywa ważną rolę w sprzedaży
12.01.2021

Kia Sorento nagrodzone

Flagowy SUV marki Kia zdobył tytuł „Samochodu Roku 2021” w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car?


W tegorocznej edycji plebiscytu konkurencja w kategorii dużych SUV-ów była wyjątkowo silna. Jury nagrodziło Sorento za niskie zużycie paliwa, wysoką dynamikę jazdy, bardzo bogate wyposażenie seryjne i wyjątkowo staranną jakość wykonania.

Wersją, którą testowali jurorzy konkursu organizowanego przez magazyn What Car? była 1.6 T-GDi Hybrid w brytyjskiej specyfikacji „2”. Standard wyposażenia Sorento w tej wersji obejmuje, między innymi, kamerę cofania, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i automatycznego dostosowywania prędkości do obowiązującego ograniczenia oraz system automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz asystentem skrętu w lewo na skrzyżowaniach.

- Hybrydowa technologia Sorento łączy niskie zużycie paliwa w warunkach rzeczywistej eksploatacji ze stosunkowo niską emisją CO2. Jednocześnie duży SUV zapewnia wysoki komfort podróżowania i dobrą precyzję prowadzenia. Razem z estetycznie wykonanym i bogato wyposażonym wnętrzem oraz na tyle wysoką pozycją za kierownicą, że nawet kierowcy samochodów ciężarowych poczują się zazdrośni, Sorento to wyjątkowo wszechstronny samochód. Do tego w pakiecie z wyjątkową gwarancją producenta na długich siedem lat- powiedział Steve Huntingford, redaktor magazynu What Car?

KIA
Wersją, którą testowali jurorzy konkursu organizowanego przez magazyn What Car? była 1.6 T-GDi Hybrid w brytyjskiej specyfikacji „2”


Nowa Kia Sorento jest na europejskim rynku dopiero od niedawna, ale już odgrywa ważną rolę w sprzedaży. Flagowy SUV marki Kia zdobył również tytuł „Samochodu Roku” w brytyjskim plebiscycie Carbuyer 2021. Nowe Sorento jest dostępne z hybrydowym zespołem napędowym, napędem hybrydowym typu plug-in oraz z silnikiem wysokoprężnym do wyboru. Wszystkie modele marki Kia są oferowane w Europie z siedmioletnią gwarancją producenta (lub do przebiegu 150.000 kilometrów). (JB)