Grupa PSA stawia na elektryczne wersje aut dostawczych
Od 2019 roku wszystkie nowe modele samochodów wprowadzane na rynek przez Groupe PSA oferują w 100% elektryczne lub hybrydowe napędy z możliwością ładowania
04.12.2020

Grupa PSA stawia na elektryczne wersje aut dostawczych

Cała gama lekkich samochodów dostawczych Grupy PSA sprzedawanych w Europie Peugeot e-Partner, Citroën ë-Berlingo van, Opel Combo-e oraz Vauxhall Combo-e zostanie zelektryfikowana do końca 2021 roku. Napęd w pełni elektryczny pojawi się również w wersjach osobowych Peugeot e-Riftera, Citroëna ë-Berlingo, Opla Combo-e Life oraz Vauxhall Combo-e Life.


Od 2019 roku wszystkie nowe modele samochodów wprowadzane na rynek przez Groupe PSA oferują w 100% elektryczne lub hybrydowe napędy z możliwością ładowania. Grupa chce dysponować w 2025 roku ofertą w pełni zelektryfikowanej gamy pojazdów.
Po wprowadzeniu na rynek w 2020 roku elektrycznych wersji modeli z gamy kompaktowych furgonów (Van-D) i dużych furgonów (Van-E), wszystkie cztery marki – Peugeot, Citroën, Opel i Vauxhall uzupełniają ofertę na 2021 rok o wersje małych furgonów (Van-B) oraz ich odmian osobowych z napędem w 100% elektrycznym.


Od wprowadzenia do sprzedaży we wrześniu 2018 roku, sprzedaż tych samochodów na świecie przekroczyła 650 000 sztuk. Wersje z napędem elektrycznym będą montowane, podobnie jak zespoły akumulatorów, w zakładzie w Vigo (w hiszpańskiej Galicji). Silniki elektryczne pojazdów będą montowane w Trémery we Francji, zaś przekładnie redukcyjne w Valenciennes, również we Francji.

Układ napędowy, montowany na płycie podłogowej eCMP, będą tworzyły następujące elementy:
Akumulator elektryczny 50 kWh, chłodzony cieczą umożliwiający wygenerowanie mocy ładowania do 100 kW. Silnik o mocy 100 kW/136 KM, Pokładowa ładowarka – 2 wersje (7,4 kW na prąd jednofazowy i 11 kW na prąd trójfazowy). (ww)