Czy elektryczny pikap Canoo zagrozi Tesli Cybertruck
Elektryczny pikap Canoo powstaje w Kalifornii
20.03.2021

Czy elektryczny pikap Canoo zagrozi Tesli Cybertruck

Amerykanie budują model pikapa, który wizualnie wybiega daleko w przyszłość, ma być nowoczesny, komfortowy, przyjazny kierowcy. Elektryczny Canoo ma posiadać to wszystko, czego ponoć nie ma żaden pojazd użytkowy. Wizualnie – przypomina dużą zabawkę.


Elektryczny pikap powstaje w Kalifornii. Ma być oferowany w przedsprzedaży od kwietnia 2021 roku, natomiast dostarczany do salonów dopiero w 2023 roku. W pierwszej kolejności będzie sprzedawany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jego maksymalny zasięg ma wynosić 320 kilometrów przy pojemności baterii 80 kWh i mocy silnika 440 kW. Ładowność pojazdu - 816 kilogramów. Canoo będzie miał napęd na wszystkie koła i gniazdo do ładowania w standardzie europejskim CCS. Platformę, która powstała we współpracy z Hyundaiem, będzie można wydłużać z 1820 cm do 2600 cm.

Canoo
Napęd 4x4 oraz gniazdo do ładowania w standardzie europejskim CCS


W tym niestandardowym pojeździe jest kilka nowości, m.in. szuflady przed tylnymi kołami, tylne, wąskie drzwi otwierają się w przeciwnym kierunku. Ściany boczne platformy można uchylić tworząc stół warsztatowy.
Zdaniem producenta pojazd ma konkurować z Teslą Cybertruck. Będzie to można jednak stwierdzić dopiero w 2023 roku, kiedy auto pokaże się na drogach. (JW.)