Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania modeli ID
Za pomocą najnowszego oprogramowania, modele ID.3 i ID.4 mogą być w Europie aktualizowane online
07.03.2021

Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania modeli ID

Użytkownicy VW ID.3 i ID.4 nie muszą martwić się o aktualizację oprogramowania technicznego auta. Volkswagen wprowadza bezprzewodową funkcję wgrywania najnowszego oprogramowania „Over-the-Air ”, która będzie automatycznie instalowana we wszystkich nowych modelach z rodziny ID.

Jeszcze latem tego roku Volkswagen zapewni użytkownikom modeli z rodziny ID. aktualizacje regularnie co trzy miesiące. Oprócz optymalizacji wydajności oprogramowania mogą one również obejmować instalację nowych funkcji lub opcji wyposażenia.

- Dzięki tej funkcji wszystkie sprzedane modele z rodziny ID. przez cały cykl życia będą wyposażone w tę samą wersję oprogramowania, co samochody nowe - wyjaśnia Thomas Ulbrich, członek zarządu ds. rozwoju technicznego Volkswagena.

Volkswagen
Dla użytkowników modeli z rodziny ID. pierwsze aktualizacje „Over-the-Air” będą dostępne do końca lata tego roku

Nowe oprogramowanie ID.Software 2.1 jest standardowo dostępne w samochodach wyprodukowanych od 8 tygodnia tego roku. Dla klientów, którzy już posiadają model z rodziny ID. nowe oprogramowanie będzie sukcesywnie udostępniane. Zgodnie z zapowiedzią, w tym celu klienci będą musieli odwiedzić dilera, ale tylko raz, o czym zostaną bezpośrednio poinformowani. Dzięki nowemu oprogramowaniu, po raz pierwszy w segmencie samochodów popularnych, będzie można zaktualizować – między innymi – komputer sterujący zamontowany w aucie bez konieczności udawania się do serwisu.

Volkswagen
W Europie Volkswageny ID.3 i ID.4 można od teraz wyposażyć w nowe funkcje i przeprowadzić gruntowną aktualizację techniczną obu modeli za pośrednictwem sieci
W-LAN lub danych komórkowych

Pierwsze aktualizacje „Over-the-Air” są w tej chwili testowane na ponad 3 000 aut firmowych, co w przyszłości pozwoli na bieżąco poprawiać efektywność systemu oraz nowych funkcji. (ww)