Bezemisyjne IVECO zasilane LNG dla flot
Dostawa 100 pojazdów IVECO S-WAY LNG zostanie zrealizowana do końca bieżącego roku
05.03.2021

Bezemisyjne IVECO zasilane LNG dla flot

Firma IVECO podpisała umowę na dostawę 100 ciężarówek IVECO S-WAY LNG dla włoskiej firmy Gruber Logistics z siedzibą w regionie Alto Adige – jednej z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy firm logistycznych w Europie. Pojazdy zostaną dostarczone za pośrednictwem lokalnego przedstawiciela IVECO w Bolzano, firmy Gasser Srl.


Decyzja Gruber Logistics o przestawieniu części swojej floty na pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi podyktowana jest troską firmy o środowisko naturalne i jej zobowiązaniem do wniesienia wymiernego wkładu w osiągnięcie celów wyznaczonych przez Unię Europejską.

Do decyzji firmy przyczyniła się również lokalizacja jej historycznej siedziby w obszarze znajdującym się w centrum intensywnej debaty na temat kwestii środowiskowych, która doprowadziła do przyjęcia przez Zgromadzenie Regionu Tyrol ważnych postanowień, mających na celu ograniczenie wpływu zanieczyszczeń generowanych przez ciężkie pojazdy przejeżdżające przez przełęcz Brenner.

Pojazdy IVECO S-WAY LNG były naturalnym wyborem dla firmy Gruber Logistics, która uznała, że tego typu samochody ciężarowe do zastosowań przemysłowych zapewniają zrównoważony rozwój pod względem środowiskowym i ekonomicznym, a także, co najważniejsze, wysoką wydajność. Wspomniane pojazdy zostały wyposażone w technologię zaprojektowaną w celu osiągnięcia znacznej redukcji zużycia paliwa i zanieczyszczeń – obniżenia emisji NO2 o 90% i PM o 95%, a także obniżenia emisji CO2 o 95% w porównaniu z ich odpowiednikami z silnikiem diesla, przy zastosowaniu biometanu. Dostawa 100 pojazdów IVECO S-WAY LNG zostanie zrealizowana do końca bieżącego roku. (ww)