Bez wirusów w kabinie Hondy
Filtr kabinowy premium Hodna jest dostępny dla wszystkich najnowszych modeli Hondy
12.03.2021

Bez wirusów w kabinie Hondy

Honda oferuje obecnie nowy filtr kabinowy premium, który eliminuje szerokie spektrum szkodliwych bakterii, alergenów, a nawet wirusów, również SARS COV-2, odpowiedzialnych za poważne problemy zdrowotne.

Filtr kabinowy premium został opracowany przez Hondę we współpracy z firmą Freudenberg i jest oferowany w ramach nowych oryginalnych akcesoriów Hondy, stanowiąc alternatywę dla standardowego filtra przeciwpyłkowego. Nowy filtr kabinowy premium zapewnia aktywną ochronę poprzez znaczne zmniejszenie stężenia aerozoli wirusowych w kabinie. Jest to możliwe dzięki unikatowej wielowarstwowej konstrukcji, która skutecznie filtruje, wychwytuje i eliminuje szkodliwe zanieczyszczenia środowiskowe, jak również cząsteczki nieorganiczne i biologiczne oraz aerozole.

- W związku z pandemią COVID-19, społeczeństwo jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek świadome niekorzystnego wpływu bakterii i wirusów, spodziewamy się więc, że zapotrzebowanie na wszelkie środki ochrony będzie szybko rosło – powiedział Eiichi Hino, prezes Honda Access Europe NV.

Jak działa filtr kabinowy premium Hondy

Aby obniżyć ryzyko infekcji w kabinie pojazdu, zaleca się zazwyczaj zwiększenie dopływu świeżego powietrza, co obniża stężenie aerozoli. W trybie obiegu zamkniętego, usuwanie wirusów z powietrza zależy w dużej mierze od skuteczności systemu filtracji i szybkości wymiany powietrza.
Dwie pierwsze warstwy mikrowłókien filtra kabinowego premium Hondy wychwytują większość najdrobniejszych aerozoli, kurzu i pyłków, natomiast trzecia warstwa, wykonana z węgla aktywnego, odpowiada za wiązanie szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak cząstki stałe i gazy o kwaśnym pH. Innowacyjna czwarta warstwa bioaktywna, pokryta substancją czynną w postaci wyciągu z owoców, dezaktywuje wychwycone aerozole wirusowe i zapobiega ich ponownemu uwolnieniu do powietrza w kabinie. Skuteczność tej metody potwierdzono w serii testów, przeprowadzonych we współpracy z austriackim Instytutem Badawczym OFI.

Koronawirusy rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, do czego dochodzi podczas kichania, kaszlu lub oddychania i mogą pozostawać zakaźne na powierzchniach przez wiele godzin, a nawet dni. Turbulencje wiatru, zmiany temperatury i wilgotności mogą spowodować, że cząsteczki te ponownie zaczną unosić się w powietrzu, a wtedy zostaną wychwycone przez filtr.

Warstwy filtrujące mikropyły zapewniają lepszą ochronę przed przenoszeniem wirusów w porównaniu z filtrami standardowymi. Wyraźnie wychwytują one nie tylko kropelki (>5 μm), ale także aerozole wirusowe (znacznie poniżej 5 μm). Nowy filtr kabinowy premium Hondy potrafi wychwycić ponad 90 procent aerozoli wirusowych. Dodatkowo, innowacyjny drugi etap dezaktywuje prawie 100 procent wychwyconego ładunku wirusów poprzez warstwę bioaktywną, nasączoną ekstraktem z owoców.

Filtr jest dostępny dla wszystkich najnowszych modeli Hondy i może zostać zamówiony i zamontowany u każdego autoryzowanego dilera Hondy. (oprac. ww)