Audi wraca do korzeni
Do roku 2025 Audi planuje wprowadzić na rynek ponad 20 modeli w pełni elektrycznych
24.03.2021

Audi wraca do korzeni

W Zwickau w Saksonii, miejscu w którym narodziła się marka z czterema pierścieniami w logo, ruszyła produkcja modelu Audi Q4 e-tron. Ten w pełni elektryczny, kompaktowy samochód, jest pierwszym SUV-em rodziny e-tron produkowanym przez Audi w Niemczech. Q4 e-tron bazuje na stworzonej przez Volkswagena uniwersalnej, modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych (MEB), którą zastosować można do wielu w pełni elektrycznych modeli i która oferuje ogromne możliwości wykorzystania efektu synergii.

W wielomarkowej fabryce Grupy Volkswagen w Zwickau, Audi Q4 e-tron zjeżdża z tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4, a w przyszłości także kolejny model elektrycznego Volkswagena. Dzięki innowacyjnej architekturze, płyta MEB oferuje równie dużo przestrzeni we wnętrzu pojazdu, co samochody klasy wyższej. Przy produkcji nowego, kompaktowego SUV’a Audi zaangażowanych jest 1400 pracowników zakładów Volkswagen Saksonia, w tym ponad stu pracowników Audi odpowiedzialnych za różne fazy produkcyjne - od planowania produkcji, przez rozwój techniczny, aż po zapewnienie jakości. Wszystkie elementy tłoczne do produkcji karoserii pochodzą z własnej narzędziowni Audi. Audi Q4 e-tron, ze swoją wyrazistą stylistyką, stawia ogromne wyzwania jeśli chodzi o precyzję spasowania poszczególnych części nadwozia.

Audi
Audi Q4 e-tron zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności w połowie kwietnia, a na rynkach europejskich pojawi się latem 2021 roku

Do roku 2025 Audi planuje wprowadzić na rynek ponad 20 modeli w pełni elektrycznych i poszerzyć ofertę pojazdów z napędem PHEV. Również dwa główne zakłady Audi: w Ingolstadt i w Neckarsulm, mają produkować pojazdy w pełni elektryczne: w roku 2022 z linii montażowej w Ingolstadt zjedzie pierwszy model elektryczny bazujący na opracowanej wspólnie z Porsche platformie Premium Platform Electric (PPE).

Audi
Audi Q4 e-tron to propozycja dla wciąż rosnącego segmentu kompaktowych SUV-ów

Nowy model Audi poszczycić się może niemal tak samo dużą przestrzenią we wnętrzu, co SUV klasy wyższej oraz pionierską w swojej klasie koncepcją wyświetlaczy z opcjonalnym wyświetlaczem head-up display z elementami rozszerzonej rzeczywistości. (oprac. ww)