A2 Łódź - Warszawa czeka na dodatkowy pas ruchu
Ostateczne zakończenie prac przewiduje się w drugiej połowie 2025 r
01.03.2021

A2 Łódź - Warszawa czeka na dodatkowy pas ruchu

W województwie łódzkim i mazowieckim trwa opracowywanie elementów koncepcji programowej poszerzenia autostrady A2 na długości ok. 89 kilometrów o dodatkowy pas ruchu. Jest to jeden z najbardziej zatłoczonych odcinków autostrady między Warszawą a Łodzia.


Równocześnie Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska w Łodzi i Warszawie prowadzą postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowych w tym zakresie. GDDKiA zapewnia, że po zapewnieniu finasowania, w drugiej połowie tego roku będzie gotowa, aby ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i zrealizuje roboty w terenie.
Docelowo autostrada będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ trzy pasy ruchu.
Dalszym etapem, po zapewnieniu finansowania, będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Zakłada się, że budowa potrwa około dwóch lat i będzie prowadzona pod ruchem, czyli bez wyłączenia odcinka z użytkowania. Niestety, ostateczne zakończenie prac przewiduje się w drugiej połowie 2025 r. (ww)

GDDKIA
Trzeci pas ruchu na A2 będzie ułożony na długości 89 km