50 milionów aut osobowych z taśm Mercedes-Benz
Jubileuszowy, 50-milionowy samochód to pierwszy egzemplarz nowego Mercedesa-Maybacha Klasy S
17.02.2021

50 milionów aut osobowych z taśm Mercedes-Benz

Jubileusz i premiera w jednym: pierwszy nowy Mercedes-Maybach Klasy S z fabryki Factory 56 jest jednocześnie 50-milionowym samochodem osobowym Mercedes-Benz, który zjechał z linii montażowej w ramach globalnej sieci produkcyjnej.


- Mercedes-Benz od zawsze jest synonimem luksusu – i dlatego jestem niezmiernie dumny, że możemy świętować ten szczególny jubileusz: 50 milionów wyprodukowanych samochodów to znaczący kamień milowyw historii naszej firmy i wyjątkowe osiągnięcie całego zespołu. Chciałbym podziękować kolegom ze wszystkich naszych fabryk za ich wysiłki oraz zaangażowanie. Dzięki ich wiedzy i pasji, z jaką podchodzą do produkcji naszych gwiazd, możemy spełniać życzenia klientów z całego świata – każdego dnia – powiedział Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG ds. produkcji i łańcucha dostaw.

W ciągu ostatnich 75 lat wyprodukowano łącznie 50 milionów aut marek Mercedes-Benz i smart – każde z zachowaniem najwyższej precyzji i jakości. To osiągnięcie nie byłoby możliwe bez globalnej sieci produkcyjnej, składającej się z fabryk samochodów zlokalizowanych na całym świecie – elastycznej, cyfrowej, wydajnej i zrównoważonej.

 

Mercedes
Do 2022 r. w bieżącą produkcję seryjną włączona zostanie budowa sześciu nowych modeli EQ


Cyfrowy ekosystem MO360 sprawia, że wszystkie te zakłady są ze sobą nieustannie połączone. Istotny „składnik” tego połączenia stanowi ścisła współpraca pomiędzy pracownikami różnych fabryk, realizowana z pomocą środków wirtualnej komunikacji.

Maksymalnie elastyczne struktury i procesy sprawiają, że globalna sieć produkcyjna Mercedes-Benz jest optymalnie zorganizowana. Decydującą zaletą jest tu możliwości przenoszenia zdolności produkcyjnych pomiędzy poszczególnymi zakładami, zgodnie z wymogami rynku. Z tej samej linii zjeżdżają bowiem samochody z różnymi typami napędu. Równocześnie procesy produkcyjne są systematycznie rozwijane i cyfryzowane. Dzięki temu Mercedes-Benz jest w stanie wypracować efekty synergii, obniżyć koszty, a także zwiększyć efektywność i produktywność.

Aktualnie globalna sieć fabryk koncentruje się na realizacji ofensywy w segmencie elektromobilności. Do 2022 r. w bieżącą produkcję seryjną włączona zostanie budowa sześciu nowych modeli EQ. W rezultacie sieć produkcyjna Mercedes-Benz w decydujący sposób przyczyni się do realizacji ambitnych celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Akumulatory dla elektrycznych Mercedesów-EQ są dostarczane przez globalną sieć wytwarzania akumulatorów, dysponującą fabrykami na trzech kontynentach – lokalna produkcja akumulatorów stanowi kluczowy czynnik sukcesu elektrycznej ofensywy Mercedes-Benz. Co istotne, od 2022 r. produkcja we wszystkich własnych fabrykach Mercedes-Benz AG na całym świecie będzie neutralna pod względem emisji CO2.

Mercedes Benz
Luksusowa limuzyna, nowy Mercedes-Maybach Klasy S na linii produkcyjnej w fabryce Mercedes-Benz w Sindelfingen

Ruszyła produkcja nowego Mercedesa-Maybacha Klasy S

Jubileuszowy, 50-milionowy samochód to pierwszy egzemplarz nowego Mercedesa-Maybacha Klasy S. Luksusowa limuzyna zjechała z linii produkcyjnej w fabryce Mercedes-Benz w Sindelfingen. Wspólnie z Klasą S w wersji ze standardowym i wydłużonym rozstawem osi, a w przyszłości także z modelem EQS, będzie ona wytwarzana w fabryce Factory 56, otwartej we wrześniu 2020 r. w Sindelfingen. To najnowocześniejszy zakład produkcji samochodów Mercedes-Benz na świecie. (ww)